מקצועיות ללא פשרות

טיפול אורתודונטי מוקדם – גיל 8

הטיפול האורתודונטי בילדים מתחיל בגיל 8 - אז כבר צומחות לרוב השיניים הקבועות המחליפות את שיני החלב, וצורת הפה והמשנן מתחילות להתגבש. זה זמן טוב לבוא עם ילדכם לבדיקה במרפאה כדי לבדוק שגדילת השיניים היא תקינה, ולטפל בבעיות שעלולות להפריע ליישור השיניים בגילאים מאוחרים יותר - כגון צפיפות יתר, שיניים כלואות ועוד. במקרים מסוימים, טיפול אורתודונטי בגיל זה יאפשר להשפיע על תבנית הגדילה של שיני הילד כדי למנוע או למזער בעיות של שיניים בעתיד.

טיפול אורתודונטי בבני נוער ומתבגרים

גיל 12 הוא לרוב הגיל האופטימלי להתחיל בו טיפול אורתודונטי רציני. בגיל זה, השיניים הקבועות כבר כמעט בקעו לחלוטין וצורת הלסת קבועה. הנער או הנערה כבר בוגרים מספיק כדי להתמיד בטיפול אורתודונטי בין מספר חודשים עד מספר שנים ולהפגין אחריות ומשמעת עצמית. עתה יכול האורתודונט לתכנן תכנית טיפול אפקטיבית עבור הנער/ה שתיקח בחשבון את נתוני הפתיחה ואת מטרת הטיפול ויעדיו, ותעשה שימוש בשיטות הטיפול המתאימות ביותר עבור המטופל.

אף פעם לא מאוחר מדי – טיפול אורתודונטי במבוגרים

בשנים האחרונות, יותר ויותר מבוגרים מחליטים לעבור טיפול אורתודונטי וליישר את השיניים, אחת ולתמיד. בין אם מדובר בחשיבות שיש למראה חיצוני אסתטי ובין אם מדובר ברצון וביכולת הכלכלית לתקן פגם כלשהו שהפריע לך כל חייך ועתה ברצונך סוף-סוף לתקן, מדובר במגמה ברוכה שמשפרת את איכות חייהם של רבבות מטופליםאין מגבלת גיל לטיפול שיניים אורתודונטי וניתן ליישר את השיניים בכל גיל - בשנות ה-20, ה-30, ואפילו ה-50 - כל עוד מצב הלסת והשיניים הוא טוב ואין בעיות דנטליות או מחלות חניכיים המונעות את הטיפול.

טיפול אורתודונטי אסתטי

מבוגרים רבים סבורים כי טיפול אורתודונטי מחייב גשר או “קוביות בשיניים” שבולטות לעין, וחוששים ממבוכה מול חבריהם לעבודה ומכריהם אם יחליטו ליישר את השיניים בגיל מבוגר.האמת היא שעם הטכנולוגיה הקיימת כיום, ניתן לבצע טיפולים אורתודונטים רבים בצורה “בלתי נראית, עם סמכים לינגוואלים בצידן הפנימי של השיניים, באמצעות קשתות שקופות ובשיטות נוספות שאינן מעוררות תשומת לב. בנוסף, גם גשר לתקופה של מספר חודשים איננה עונש גדול והיא יכולה לזרז טיפול שתוצאותיו החיוביות יורגשו לשנים רבות..

קדמת הרפואה – שיא הטכנולוגיה

קיימות שיטות רבות ושונות ליישור שיניים. ביניהן ניתן למנות Self ligation כדוגמת Damon, INSIGNIA, MTM, סמכים פנימיים כדוגמת Incognito, סמכים שקופים, יישור שיניים עם קשתות נשלפות ושקופות - Invisalign, שימוש בפלטה ליישור לילי - Aerodentis ועוד..

טיפ להורים לילדי הגן

לעתים אנו סבורים בטעות ששיניים עקומות ובעיות בסגר נוצרות רק בגיל מאוחר. למעשה, אין כך הדבר, ובידינו כהורים למנוע מספר עיוותים ובעיות שנגרמות בשל חוסר תשומת לב או ידיעה. טיפ קטן להורים לילדים בגילאי הגן (3 ומעלה) - זה שממתקים (ובעיקר טופי!)רעים לשיניים כבר ידעתם, אבל גם מוצצים בגילאי 4 ומעלה יוצרים מרווח בין הלסת העליונה והתחתונה של הילדים שאינו נסגר בקלות לאחר מכן. נכון, הילד שקט יותר עם מוצץ בפה ונרדם ביתר קלות כך, אבל החל מגיל 4 רצוי לגמול את הילד ממוצצים לחלוטין כדי לאפשר לשיניים לגדול בצורה יפה וללא רווחים מיותרים.

שאל את המומחה

אך האם יעזור לכם באמת ללמוד בעצמכם על שיטות הטיפול השונות, כשחלקן אינן רלוונטיות למצבכם? עודף אינפורמציה עשוי רק לבלבל. בשביל זה ישמומחים, שהשקיעו את מיטב שנותיהם בלימוד רזי האורתודונטיה ושיטות הטיפול השונות באוניברסיטה ובקורסי המשך מקצועיים.

השלב הראשון בדרך לשיניים ישרות

כרופאת שיניים מנוסה ואורתודונטית מומחית, ד”ר חן בוחנת בפגישה את מצבו הדנטלי של המטופל - השיניים, הלסתות, צפיפות, היגיינה אורלית, סגר ועוד - ובודקת עם המטופל (והוריו, בהתאם למקרה) את מטרת הטיפול ונסיבות מיוחדות של המטופל שיש להתחשב בהן.

לתיאום טיפול