חוויית טיפול אחרת

הביקור הראשון במרפאת השיניים

עפ”י הנחיות איגוד רופאי השיניים האמריקאי לילדים מומלץ לבקר במרפאת השיניים בפעם הראשונה עם בקיעת השן הראשונה או עד גיל שנה (הראשון מבין השניים). הביקור הראשון יכלול לרוב בדיקה בלבד, שמטרתה ליצור חוויה חיובית אצל הילד. בנוסף, יקבלו ההורים אינפורמציה על הרגלי תזונה נכונה והיגיינה אוראלית. בהמשך יש להביא את הילד למרפאה למעקב, הדרכה וטיפול מניעתי במרווחי זמן התאימים לצרכים הייחודיים שלו.

חוויית הטיפול

אנו במרפאה לשיניים בגבעתיים מאמינים כי לכל ילד וילדה מגיעה חווית טיפול שיניים הנעימה והמקצועית ביותר האפשרית. במהלך הביקורים במרפאת השיניים אנו בונים בין הרופא לילד יחסי אמון וכבוד והילדים מחכים לביקורם הבא במרפאה. יש חשיבות רבה לשמירה על רצף טיפולי קבוע והמשכי ורופא שיניים קבוע במהלך שנות הילדות.

סדציה נשאפת

מרבית הילדים מסוגלים לעבור טיפול שיניים בתנאים רגילים. זה דורש ניסיון רב מצד הרופא, זמן וסבלנות והכנה מתאימה של הילד לפני ההגעה למרפאה. ילדים קטנים יותר, ילדים שעברו חוויות לא נעימות במרפאות השיניים בעבר או ילדים שפשוט חוששים יוכלו להיעזר בגז צחוק. הגז מרגיע ונותן תחושה נעימה במהלך הטיפול. ניתן להפסיק את מתן הגז בכל שלב במהלך הטיפול. בסוף הטיפול נושם הילד חמצן נקי והשפעת הגז נעלמת לחלוטין.

חבלות בשיניים בילדים

במקרה של פגיעה בשיניים יש ליצור קשר עם מרפאת השיניים מיד, גם אם החבלה נראית קלה. לעיתים יהיה צורך לטפל בשיניים שנפגעו ולעיתים יהיה צורך במעקב צמוד במרפאת השיניים עמ”נ לזהות ולטפל בזיהומים וסיבוכים בשיניים שעלולים להתפתח בעקבות החבלה. אנו במרפאה זמינים למתן עזרה ראשונה במידת הצורך.

טיפול בשיניים נשירות

עששת (“חור בשן”) היא מחלה מדבקת, היא עוברת משן לשן. עששת לא מטופלת, מעבר להיותה מפגע אסתטי, יכולה לגרום לכאבים, קושי באכילה ולדלקת. דלקות בשיני החלב עלולות לגרום לנזק לשיניים הקבועות המתפתחות. יש לזכור כי חלק משיני החלב אמור לשמש את הילד עד גיל 12 לערך ואף מעבר לכך. לכן, יש חשיבות רבה בטיפול בשיני החלב אפילו אם הן נמצאות בפה רק לזמן קצר.

טיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים

מומחה ברפואת שיניים לילדים מיומן ומנוסה בתכנון והוצאה לפועל של טיפולים בילדים עם צרכים מיוחדים תוך שימוש בשיטות התנהגותיות שונות ואמצעים תרופתיים.

טיפולי שיניים תחת סדציה/הרדמה כללית

טיפולי שיניים תחת סדציה/הרדמה כללית מוצעים במקרים בהם מוצו אפשריות הטיפול האחרות ולא ניתן להשלים את הטיפול בצורה איכותית עקב חרדה, חוסר שיתוף פעולה או מגבלות רפואיות שונות.

הטיפול מתבצע ע"י ד"ר יפית בוקסנבאום במרכז טיפולים ייעודי ברמת החייל בשיתוף פעולה עם רופא מומחה להרדמה. המרכז כולל חדרי טיפולים, חדרי ניתוח, חדר התאוששות ומערך אשפוז יום ולילה במידת הצורך.

המרכז מאובזר במיטב הטכנולוגיות ועומד בתנאי משרד הבריאות לטיפולי שיניים תחת הרדמה כללית, תוך שימת דגש על בטיחות ונוחות המטופל.

לתיאום טיפול